VISPĀRĒJIE NOTEIKUMI

Veicot pasūtījumu https://baltzelts.lv/ interneta veikalā, Jūs piekrītat, ka esiet iepazinies ar “Distances līgumu” un Jūs piekrītat šī līguma saturam. Pēc pasūtījuma veikšanas, Jūs esat noslēdzis distances līgumu ar SIA Baltzelts.

SIA Baltzelts līgumu, kas uzliek abpusējas saistības un pienākumus.
Distances līgums
Šis līgums tiek slēgts starp SIA Baltzelts (turpmāk Uzņēmums), VRN: LV40003647545, Ilūkstes iela 101-72, Rīga, Latvija un Pircēju, kas veic pirkumu Uzņēmuma interneta veikalā.

 1. Līguma priekšmets
  Distances līgums ir vienošanās starp Pircēju un Uzņēmumu, pamatojoties uz Uzņēmuma piedāvājumu ar Interneta starpniecību. Distances līgums attiecas uz visiem pasūtījumiem, kas veikti Uzņēmuma interneta veikalā.
 2. Distances līguma spēkā stāšanās
  Distances līgums stājas spēkā, tiklīdz Pircējs veicis pasūtījumu ar Interneta palīdzību un saņēmis no Uzņēmuma pārstāvja zvanu vai apstiprinājumu par veikto pasūtījumu ar elektroniskā pasta starpniecību vai īsziņu uz telefonu.
 3. Vispārīgi noteikumi par preces pasūtīšanu
  Iepirkties Uzņēmuma interneta veikalā var Pircējs bez iepriekšējas reģistrēšanās vai ar reģistrēšanos.

Lai veiktu pasūtījumu:
a. pie interesējošās preces Pircējam jānospiež poga “Pievienot grozam”;
b. lai pasūtītu izvēlēto preci, jānospiež uz Groza labās puses augšdaļā, kur attēlota informācija par Pircēja iepirkumu groza saturu.
c. lai pabeigtu pasūtījumu, nepieciešams aizpildīt informāciju par Pircēju, izvēlēties piegādes veidu un ievadīt adresi;
d. Pasūtījums tiek uzskatīts par saņemtu un pabeigtu, kad Pircejs ir veicis pasūtījuma apmaksu caur internetu.
e. Apmaksa uz doto brīdi iespējama ar swedbank, citadele vai nordea bankām. Ja Jums nav neviena no šīm bankām – Jums jāspiež starptautisks pārskaitījums un jāpārskaita uz rekvizītiem, kas izlec tabulā pēc šī maksājuma izvēles, caur savu interneta banku(obligāti norādīt maksājuma mērķī tekstu, kas parādās tabulā!).
f. Atlaides kuponi
Atlaides kupona kodus pircējs var iegūt piedaloties konkursos facebook vai sekojot Baltzelts.lv Facebook lapai. Atlaides kodu jāievada pie pasūtījuma noformēšanas, pirms apmaksas, ievadot to lauciņā – kupona kods. Atlaides kods dod 5-20 % cenu samazinajumu pasūtījumam, atkarībā no piedavāta koda atlaides.

Pasūtījumus iespējams veikt:
• jebkurā diennakts laikā, reģistrējot pasūtījumu interneta veikalā;

 1. Pasūtījuma apmaksas noteikumi piegādes cenas
  Pasūtījums tiek uzskatīts par saņemtu un pabeigtu, kad Pircējs ir veicis pasūtījuma apmaksu “Klasisk bakas pārskaitījums”
 2. Jums jāspiež noformēt pirkumu un jāsagaida rēķins savā e-pastā. Veiciet apmaksu izmantojot savu banku.
 3. Atlaides kuponi
  Atlaides kupona kodus pircējs var iegūt piedaloties konkursos facebook vai sekojot baltzelts.lv Facebook lapai. Atlaides kodu jāievada pie pasūtījuma noformēšanas, pirms apmaksas, ievadot to lauciņā – kupona kods. Atlaides kods dod 5-20 % cenu samazinajumu pasūtījumam, atkarībā no piedavāta koda atlaides.

Pasūtījumus iespējams veikt:
• jebkurā diennakts laikā, reģistrējot pasūtījumu interneta veikalā;

 1. Pasūtījuma apmaksas noteikumi piegādes cenas
  Par pirkumu interneta veikalā Pircējs var norēķināties automātiski pie pasūtījuma veikšanas, apmaksājot to caur internetbanku. Pasūtījuma piegādes veidi un izmaksas ir minēti pasūtījuma gaitā: piegades maksa uz Omniva pakomātiem ir 2.50 Eur, bet pasūtījumiem virs 50 Eur piegāde ir bezmaksas.
 2. Piegādes noteikumi
  Pasūtījums tiks piegādāts uz Omniva pakomātiem vai Latvijas Pastu uz adresi saskaņā ar pasūtījumā norādīto informāciju. Preču piegādes izmaksas ir Omniva -2.90 Eur, Latvijas Pasts- 3.50 Eur
  Preču piegāde tiek veikta, sadarbojoties ar VAS “Latvijas Pasts” un SIA “Omniva”. Precu piegādes maksa nav iekļauta norādītajā preces cenā.
 3. Garantija
  Pircēja pretenzijas par iegādātās preces kvalitāti tiks risinātas saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 631. „Kārtība, kādā piesakāms un izskatāms patērētāja prasījums par līguma noteikumiem neatbilstošu preci vai pakalpojumu” prasībām. Uzņēmuma precēm netiek paredzēta bezmaksas pēcpārdošanas garantijas apkalpošana.
 4. Distances līguma izpildes laiks
  Uzņēmums apņemas izpildīt distances līguma noteikumus ne vēlāk kā 30 dienas pēc pasūtījuma saņemšanas no Pircēja, ja vien līgumslēdzējas puses nav vienojušās par citu termiņu.
 5. Par preces piegādes neiespējamību
  Ja Uzņēmums nevar izpildīt līgumu tādēļ, ka Pircēja pasūtītā prece nav pieejama, tad Uzņēmuma pienākums ir informēt par to Pircēju. Tādā gadījumā Uzņēmums var piedāvāt Pircējam ekvivalentu preci par ekvivalentu cenu, vai Pircējam tiek atmaksāta visa viņa veiktā iemaksa, ja viņš tādu ir veicis.
 6. Atteikuma tiesības
  Saskaņā ar Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likumu.

Pircējs nevar izmantot atteikuma tiesības, ja:
• pasūtītās preces pēc to rakstura nevar atdot atpakaļ (higiēnas priekšmeti, skūšanās piederumi u.c.), vai tās ātri bojājas vai ir ātri izlietojamas;
• Pircējs ir atvēris vai bojājis iepakojumu;
• Pircējs ir pasūtījis specifiskas smaržas vai kosmētiku(kas nav bieži pieprasītas);
• Ja tika iegādātas preces ar defektu vai tester preces.
Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 12. panta sestā daļa nosaka, ka “patērētājs ir atbildīgs par preces kvalitātes un drošuma saglabāšanu atteikuma tiesību realizēšanas termiņā”. Uzņēmums patur tiesības Pircējam atteikt izmantot atteikuma tiesības vai ieturēt kompensācijas maksu gadījumā, ja prece ir bojāta, lietošanas laikā nevērīgi izturoties pret preci vai neievērojot instrukcijas norādījumus, ja ir nozaudēts preces oriģinālais iepakojums vai ja tās iepakojums ir būtiski bojāts. Atgriežamā prece nedrīkst būt lietota, tai ir jābūt oriģinālajā iepakojumā un nedrīkst būt sabojāts iepakojums un marķējums. Atgriežamajai precei ir jābūt bez jebkāda veida plankumiem.
Atgādinam, ka PTAL normas neattiecas uz gadījumiem, kad preci iegādājas juridiskas personas.

 1. Preču atgriešanas kārtība.

  Slēdzot distances līgumu, t.i. veicot pirkumu interneta veikalā Baltzelts, jūs varat izmantot atteikuma tiesības un vienpusēji atkāpties no līguma 14 kalendāro dienu laikā no preces saņemšanas dienas. Atteikuma tiesības neattiecas uz juridiskām personām.

  Jums ir tiesības atteikuma tiesību izmantošanas laikā izmēģināt attiecīgo preci, lai pārliecinātos, vai tā atbilst Jūsu vajadzībām un vēlmēm, nenoņemot un nesabojājot cenu un proves zīmes. Atcerieties, ka atteikuma tiesību izmantošanas termiņā jums ir tiesības preci lietot tiktāl,ciktāl tas nepieciešams preces pārbaudei (tieši tādā apmērā, kādā to varētu izdarīt pirms preces iegādes parastajā veikalā).

  Atteikuma tiesību termiņa sākumu skaita sekojoši : ja pasūtīta prece - no dienas, kad patērētājam prece piegādāta; ja vienā pasūtījumā pasūtītas vairākas preces, kuras piegādā atsevišķi, - no dienas, kad patērētājam piegādāta pēdējā pasūtītā prece; ja tiek piegādāta prece, kas sastāv no vairākām partijām vai daļām, - no dienas, kad patērētājam piegādāta pasūtītās preces pēdējā partija vai daļa.

  Atgriešanas pieteikums ir pieņemts no atgriešanas formas aizpildīšanas brīža, par kuru Jūs saņemat apstiprinājumu norādītajā e-pastā.

  Preces atgriešanu iespējams veikt 14 dienu laikā visos Baltzelts veikalos, vai arī, nosūtot preci pa pastu (SIA “Baltzelts”, Augusta Deglava iela 66 - 209, Rīga LV-1082) kopā ar piegādes brīdī saņemtiem pirkuma dokumentiem un iepakojumu. Baltzelts nesedz preces atgriešanas pasta izdevumus.

  Ja 14 dienu laikā pēc atteikuma pieteikuma mēs neesam saņemuši preci, no kuras esat atteicies, tad atteikuma pieteikums tiek anulēta.

  Izmantojot atteikuma tiesības, jūs esat atbildīgs par preces lietošanu, kas pārsniedz preces pārbaudes nolūkam paredzēto, par tādu preces lietošanu atteikuma tiesību izmantošanas termiņā, kas nav savienojama ar labas ticības principu, kā arī par preces vērtības, kvalitātes un drošuma samazināšanos.

  Ja izmantojat atteikuma tiesības, interneta veikalam Baltzelts ir pienākums iespējami agrāk, bet ne vēlāk kā 14 kalendāro dienu laikā no dienas, kad esam saņemuši atgriezto preci un pārliecinājušies par tās kvalitātes atbilstību, atmaksāt naudu uz to pašu bankas kontu, no kura tika samaksāts par attiecīgo preci.

  Pasūtījuma atgriešanas gadījumā pasūtījuma piegādes maksa netiek atgriezta.

 2. Konfidencialitāte
  Uzņēmums apņemas neizpaust un nenodot informāciju par Pircēju trešajām pusēm bez Pircēja rakstiskas piekrišanas, izņemot gadījumus, kad tiek pārkāpta LR likumdošana vai šis līgums.
 3. Citi noteikumi
  Ievadot nepieciešamo informāciju, noformējot pasūtījumu, Pircējs apliecina, ka ir iepazinies un piekrīt, ka viņa sniegtie dati tiek izmantoti, lai Uzņēmums varētu pieņemt Pircēja pasūtījumu un veikt preču piegādi saskaņā ar LR likumdošanas prasībām. Ievadot informāciju, Pircējs piekrīt, ka tam uz norādīto e-pastu tiks izsūtīti paziņojumi, kas saistīti tikai ar Pircēja pasūtījuma apstrādi.
  Cenā nav iekļauta maksa par piegādi.
  Elektroniski noslēgtos līgumus Pircējiem vēlāk nav iespējams apskatīties mājas lapā, un Uzņēmums neuzglabā pirkuma līguma kopijas.
  Ja preces Pircējam tiek piegādātas ar kavēšanos vai netiek piegādātas Pircēja vainas vai no Pircēja atkarīgu apstākļu dēļ, Pārdevējs nav atbildīgs par preču piegādes termiņu pārkāpšanu.
  Ja piekļūšana Internetveikalam, reģistrācija Internetveikalā vai pasūtījuma veikšana Internetveikalā nav iespējama vai ir traucēta tehnisku vai no Pārdevēja neatkarīgu iemeslu dēļ, Pārdevējs nav atbildīgs par jebkādiem Pircēja vai trešo personu zaudējumiem.
  Pārdevējs neatbild par sekām, ja Pircēja datora vai monitora īpatnību dēļ Pircēja datora monitorā redzamo Internetveikala preču attēls pēc jebkādām pazīmēm atšķiras no preču izskata dabā.
  Preču apraksti tiek veidoti pēc ražotāju sniegtās informācijas par produktu, aprakstiem un attēliem ir informatīvs raksturs, iespējamas operatīvas izmaiņas. Saskaņā ar ražotāju noteiktām izmaiņām preču komplektācija vai parametri var tikt koriģēti.
  Precīzu informāciju par to, vai interesējošā prece ir atlikumos noliktavā, Pircējs var noskaidrot pie katras preces redzot aktuālo atlikumu noliktavā. Ja Pircēja izvēlētā prece nebūs vairs atlikumos, Uzņēmums piedāvās to aizvietot ar līdzvērtīgu preci vai saņemt pēc nākamās preču piegādes.
  Līgums tapis saskaņā ar normatīvajiem aktiem:
  • Patērētāju tiesību aizsardzības likums;
 4. Saziņa ar Klientu
  Baltzelts veic saziņu ar Klientu, izmantojot Klienta norādīto kontaktinformāciju (telefona numuru, e-pasta adresi, pasta adresi, kā arī izmantojot sms paziņojumus no servisa).

Komerciāli paziņojumi
Saziņu par komerciāliem paziņojumiem par Baltzelts un/vai trešo pušu pakalpojumiem un citiem ar tiešu nolīgto pakalpojumu nodrošināšanu nesaistītiem paziņojumiem (piemēram, klientu aptaujas) Baltzelts veic saskaņā ar ārējos normatīvajos aktos noteikto vai saskaņā ar Klienta piekrišanu.
Klients piekrišanu un/vai tā sadarbības partneru komerciālu paziņojumu saņemšanai var dot Baltzelts un citās interneta lapās (piemēram, jaunumu saņemšanas pierakstīšanās formas).
Klienta dotā piekrišana komerciālu paziņojumu saņemšanai ir spēkā līdz tās atsaukumam (arī pēc pakalpojumu līguma izbeigšanās). Klients jebkurā laikā var atteikties no turpmākas komerciālo paziņojumu saņemšanas kādā no šādiem veidiem:
• nosūtot e-pastu uz adresi info@baltzelts.lv;
• izmantojot komerciālajā paziņojumā paredzēto automatizēto iespēju atteikties no turpmāku paziņojumu saņemšanas, noklikšķinot uz atteikšanās norādes attiecīgā komerciālā paziņojuma (e-pasta) beigās.
Baltzelts pārtrauc komerciālo paziņojumu sūtīšanu, tiklīdz tiek apstrādāts Klienta pieprasījums atsaukt piekrišanu komerciāliem paziņojumiem.

Sīkdatņu izmantošanas noteikumi
Sīkdatnes ir mazas teksta datnes, kuras tīmekļa pārlūkprogramma (piemēram, Internet, Explorer, Firexox, Safari u.c.) saglabā lietotāja galiekārtā (datorā, mobilajā tālrunī, planšetē) brīdī, kad lietotājs apmeklē tīmekļa vietni, lai identificētu pārlūkprogrammu vai pārlūkprogrammā saglabātu informāciju vai iestatījumus. Tādējādi ar sīkdatņu palīdzību tīmekļa vietne iegūst spēju saglabāt lietotāja individuālos iestatījumus, atpazīt viņu un atbilstoši reaģēt, ar mērķi uzlabot vietnes lietošanas pieredzi. Lietotājs var atspējot vai ierobežot sīkdatņu izmantošanu, taču bez sīkdatnēm nebūs iespējams pilnvērtīgi izmantot visas vietņu funkcijas.
Atkarībā no veicamajām funkcijām un izmantošanas mērķa, Baltzelts izmanto obligātās sīkdatnes, funkcionālās sīkdatnes, analītiskās sīkdatnes un mērķēšanas (reklāmas) sīkdatnes.
Obligātās sīkdatnes nepieciešamas, lai lietotājs varētu brīvi apmeklēt un pārlūkot tīmekļa vietni un izmantot tās piedāvātās iespējas, tajā skaitā iegūt informāciju par pakalpojumiem un iegādāties tos. Šīs sīkdatnes identificē lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti, kā arī tās nevāc un neapkopo informāciju. Bez šīm sīkdatnēm tīmekļa vietne nevarēs pilnvērtīgi darboties, piemēram, sniegt lietotājam nepieciešamo informāciju, nodrošināt pieprasītos pakalpojumus e-veikalā . Šīs sīkdatnes tiek glabātas lietotāja iekārtā līdz brīdim, kad tiek aizvērta tīmekļa pārlūkprogramma.
Funkcionālās sīkdatnes atceras lietotāja izvēlētos uzstādījumus un veiktās izvēles, lai lietotājs varētu ērtāk lietot vietni. Šīs sīkdatnes glabājas lietotāja iekārtā pastāvīgi.
Analītiskās sīkdatnes apkopo informāciju, kā lietotājs lieto tīmekļa vietni, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru lietotājs izvēlies, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos, lai noskaidrotu, kas interesē vietnes lietotājus, un varētu uzlabot vietnes funkcionalitāti, padarīt to ērtāk lietojamu. Analītiskās sīkdatnes identificē tikai lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti. Atsevišķos gadījumos dažas no analītiskajām sīkdatnēm vietnes īpašnieka vietā saskaņā ar tā norādījumiem un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem pārvalda trešās personas datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Adwords.
Mērķa (reklāmas) sīkdatnes izmanto, lai apkopotu informāciju par lietotāja apmeklētajām tīmekļa vietnēm un piedāvātu tieši konkrētam lietotājam interesējošus mūsu vai sadarbības partneru pakalpojumus vai adresētu konkrētā lietotāja izrādītajai interesei atbilstošus piedāvājumus. Parasti šīs sīkdatnes ar vietnes īpašnieka atļauju atbilstoši norādītajiem mērķiem izvieto trešās personas, piemēram, Google Adwords. Mērķa sīkdatnes lietotāja galiekārtā tiek uzglabātas pastāvīgi.
Baltzelts izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vietņu un mājaslapu lietošanas pieredzi:
– nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti;
-pielāgotu mājaslapas funkcionalitāti lietotāja lietošanas paradumiem -tai skaitā valodai, meklēšanas pieprasījumiem, iepriekš apskatītajam saturam;
-iegūtu statistikas datus par lapas apmeklētāju plūsmu apmeklētāju skaitu, lapā pavadīto laiku u.c.;
-lietotāju autentifikācijai;
-gadījumā, ja lietotājs ir Baltzelts pakalpojumu klients, lai parādītu lietotāja vajadzībām pielāgotus piedāvājums
Ja nav noteikts citādi, sīkdatnes tiek glabātas, kamēr tiek izpildīta darbība, kādam nolūkam tās vāktas, un pēc tam tās tiek dzēstas.
Sīkdatņu informācija netiek nodota apstrādei ārpus Eiropas Savienības un EEZ.
Sīkdatņu apstiprināšana un atspējošana

Citi noteikumi

 1. Baltzelts mājaslapās var tikt ievietotas saites uz trešo personu interneta mājaslapām, kurām ir savi lietošanas un personas datu aizsardzības noteikumi, par ko Baltzelts nenes atbildību.
  Baltzelts ir tiesības veikt papildinājumus Privātuma politikā